31 października 2018

Stół rehabilitacyjny, czym należy się kierować przy zakupie?

Stół rehabilitacyjny, czym należy się kierować przy zakupie?


Autor: Michał Z


We wszelkiego rodzaju mediach można znaleźć poradniki dotyczące zakupu stołów składanych do masażu, przeglądając artykuły i portale tematyczne nie ciężko zauważyć, iż brak jest jakiegokolwiek poradnika na co zwrócić uwagę przy zakupie stołu stacjonarnego do rehabilitacji.


Warto więc skierować swoją uwagę na ten właśnie temat. W poniższym artykule zamieszczę podstawowe wskazówki jakim wypada się kierować przy zakupie stołu do rehabilitacji.

Stół rehabilitacyjny ma o wiele szersze zastosowanie niż jego składane odpowiedniki, pomimo iż nie jest on taki funkcjonalny jeżeli chodzi o jego przenoszenie, nadrabia on swoimi zastosowaniami.

Przy wyborze stacjonarnego stołu do rehabilitacji należy wziąć pod uwagę rzecz podstawową, a mianowicie, w jaki sposób chcemy go eksploatować pomagając naszym pacjentom. Tutaj podjęcie decyzji wiąże za sobą szereg poważnych konsekwencji, gdyż stół rehabilitacyjny jest sprzętem o wiele droższym od stołów składanych.

Z doświadczenia wiadomo, iż zawsze trzeba patrzeć w przyszłość i należy zostawić sobie miejsce na rozwój. Pamiętajmy więc, że sprzęt ten będzie nam służył o wiele dłużej niż stoły składane i należy wziąć pod uwagę jakie zastosowanie będzie on miał w naszym gabinecie w przyszłości.

Rozwijając swe umiejętności przez szkolenia możemy dojść do wniosku, iż stół który zakupiliśmy w przeszłości już na mnie wystarcza i wtedy niestety trzeba wydać pieniądze na nowy.

Postarajmy się więc nie wybierać modeli podstawowych.

W zależności od zastosowania mamy do wyboru stoły z blatem normalnym lub też łamanym, łamany blat pozwala dostosować stół do wymagań pacjenta bez zastosowywania dodatkowego sprzętu jakim są półwałki czy wałki.

Warto więc zainwestować odrobinę więcej i zakupić stół z łamanym leżyskiem.

Miejmy na uwadze również pacjentów z którymi będziemy pracować przez lata i postarajmy się wybrać stół o odpowiednim rozmiarze leżyska. Nie zapominajmy także o nas samych, to my mamy dostosować stół do nas a nie na odwrót. Dopilnujmy więc by jego wysokość była regulowana, a w razie potrzeby dokupmy stopień, który podwyższy nieco naszą pozycję podczas wykonywania rehabilitacji.

Stoły rehabilitacyjne mają zazwyczaj dwa rodzaje regulacji: elektryczny i ręczny, i tu moja uwaga do Pań, może warto zainwestować w wersję elektryczną z czystego komfortu pracy. Oczywiście dla Panów jest to również jak najbardziej wskazane.

Poszukajmy także producenta, który może wykonać stół na specjalne zamówienie jeżeli mamy taką potrzebę, co wiązać się może z grubszą pianką pod tapicerką czy też specjalnymi wymiarami.

Radziłbym także zakupić stół z podłokietnikami ten dodatek z pewnością podniesie komfort pracy.

Te podstawowe wskazówki, mogą dawać wrażenie, iż należało by kupić stół najdroższy, nic podobnego. Na polskim rynku dostępne są stoły do masażu i rehabilitacji ze średniej półki cenowej, które spełniają powyższe warunki.

I pamiętajmy, nie dajmy innym wybrać za nas stołu, na którym to my mamy pracować, opinie innych choć czasem pomocne również mogą zaszkodzić. Sprawdźmy wszystkie oferty na rynku, nie bójmy się pytać sprzedawców i producentów nawet o rzeczy, które mogły by wydawać się nam mało istotne.

Mam nadzieję, iż choć trochę mogłem przybliżyć niektórym aspekty, jakimi należy się kierować przy zakupie stołu rehabilitacyjnego. Udanych zakupów


www.juventas.pl - sprzęt rehabilitacyjny najwyższej klasy

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz