31 października 2018

Wybielanie zębów - cała prawda

Wybielanie zębów- cała prawda


Autor: RatujPC


Modne i piękne- białe zęby. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że naturalny kolor zdrowego nie jest biały! Czy więc oszukiwanie matki natury jest bezpieczne i skuteczne ?


Wybielanie halogenową lampę Beyond

Sposób działania

Do wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym stosuje się nadtlenki mocznika i wodoru o stężeniu ok. 35%. Środki wybielające działają na zasadzie utleniaczy. Utleniaczem najczęściej jest nadtlenek wodoru. W procesie utleniania związki organiczne zawarte w strukturze zęba przekształcane są w prostsze związki, które wpływają na zmianę absorpcji energii świetlnej przez szkliwo. Ząb odbija mniej światła, co stwarza efekt wybielenia. Zmiany, jakie stwierdzono w strukturze szkliwa po wybieleniu są na podobnym lub nawet niższym poziomie niż wywoływane przez napoje o niskim pH.

Przeciwwskazania do wybielania:
- nadwrażliwość zębów
- znaczny ubytek szkliwa
- obecność rozległych wypełnień
- wypełnienia z amalgamatu, alergia na nadtlenki
- odczyn lub reakcja alergiczna na środki chemiczne lub pomocnicze
- ciąża i okres karmienia piersią

Wybielanie zębów jest również przeciwwskazane u osób z bardzo intensywną nadwrażliwością zębów (możliwość nasilenia objawów). Zabieg wybielania trwa około jedną godzinę i polega na trzykrotnym (po 15 minut) nałożeniu specjalnego żelu na zęby oraz naświetleniu go lampą Beyond. Po opuszczeniu gabinetu możesz się bez wstydu szeroko uśmiechać! Efekt wybielenia zębów jest natychmiastowy, a skuteczność jest gwarantowana. Z wybielania powinny zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące, osoby chore na epilepsję lub chorobę Parkinsona. W celu przyspieszenia reakcji utleniania stosuje się źródło światła o specjalnej wiązce. Plomby w zębach się nie wybielają, wypełnienia znajdujące się w widocznych miejscach trzeba wymienić na jaśniejsze.

Efekt wybielenia utrzymuje się w zależności od indywidualnych czynników fizjologicznych, diety i higieny jamy ustnej od kilku miesięcy do kilku lat. Trzeba w tym czasie uważać na to co się pije- np. oca-colę, która sprzyja demineralizacji, czyli odwapnieniu zęba. Skala wybielenia jest zależna od indywidualnych czynników fizjologicznych. Po zabiegu może wystąpić krótkotrwała nadwrażliwość zębów, ustępująca zazwyczaj po około 12 godzinach.


Pomoc Drogowa Katowice

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

6 komentarzy:

  1. ja mam dość wrażliwe zęby, ale jednak wybieliłam je sobie nakładkami od iwhite. ostatnio je zakupiłam w promocji, żeby mam wyraźnie bielsze, dziąsła nie są podrażnione i szkliwo tez jest na swoim miejscu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Po wybielaniu zębów można osiągnąć naprawdę super efekt. Nowoczesne metody wybielania umożliwiają też rozjaśnianie szkliwa zębom wrażliwym.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wybielanie zębów to sposób na osiągnięcie przepięknego uśmiechu. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

    OdpowiedzUsuń
  4. Piękny uśmiech to marzenie wielu osób a niestety mało kto regularnie leczy zęby. A to bardzo ważne. Często chodzimy do lekarza gdy już bólu nie dajemy rady wytrzymać

    OdpowiedzUsuń
  5. Wybielanie w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym jest jak najbardziej bezpieczne i nie musi wiązać się z bólem czy nadwrażliwością. Mój Dentysta Gdynia stosuje metodę wybielania nakładkową oraz (laserową) z wykorzystaniem lampy-akceleratora Beyond. Podejmuje się wybielania także zębów martwych. Bez osłabiania ich a z genialnym rezultatem.

    OdpowiedzUsuń
  6. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail. com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja.

    OdpowiedzUsuń