Apteka internetowa to nie zwykły sklep internetowy, tak jak tradycyjna apteka nie jest zwykłą drogerią czy sklepem.
1. Apteka internetowa – to strona apteki tradycyjnej, z promocyjnymi cenami dostosowanymi do internetu. Zatem każda prawdziwa apteka internetowa powinna na swojej stronie podać siedzibę tradycyjnej apteki.
2. Sprzedaż leków wymaga posiadania specjalnego zezwolenia, które posiadają tylko apteki i punkty apteczne. Szukaj zatem numeru zezwolenia na prowadzenie apteki, które każda apteka internetowa musi udostępnić na stronie. Tak samo ja informację który inspektorat farmaceutyczny wydał to zezwolenie. W przypadku niektórych inspektoratów farmaceutycznych (np. warszawskiego) możesz sprawdzić na ich stronie czy dana apteka jest faktycznie wpisana do rejestru aptek i punktów aptecznych (http://www.wiif.waw.pl/)
3. W aptece internetowej, tak jak w aptece tradycyjnej, pracują farmaceuci. Więć jeśli dzwonisz z jakimś pytaniem merytorycznym, poproś do słuchawki farmaceutę, ma fachową wiedzę by móc odpowiedzieć na twoje pytanie.
4. Leki w aptekach i aptekach internetowych muszą być zarejestrowane i dopuszczone do obrotu na terytorium Polski. Jeśli nie jesteś pewny czy dany lek faktycznie powinien być sprzedawany w Polsce, sprawdź to koniecznie np. na stronie Ministerstwa Zdrowia czy lek widnieje w oficjalnym rejestrze produktów lecznicznych (http://bil.aptek.pl/servlet/leki/search)
W związku z tym, że szczególnie w internecie istnieje ryzyko zakupu „sfałszowanego” produkty leczniczego ( które udaja leki i mogą być niebezpieczne dla organizmu) upewnij się że strona na której dokonujesz zakupu spełnia jako minimum warunki opisane w punktach 1-3.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz